Ingrid Silič

Ingrid SiličIngrid Silič se je začela učiti klavir s petimi leti na Glasbeni soli Šempeter v razredu prof. Alojzije Peršič. S petnajstimi leti je bila sprejeta na Akademijo za glasbo v Ljubljani, kjer je v razredu prof. Zdenke Novak diplomirala z najvišjo oceno. Dve leti je svoje znanje izpopolnjevala na Konservatoriju P. I. Čajkovskij v Moskvi v razredu prof. T. D. Gutmana, prvega asistenta slovite ruske sole H. Neuhausa. Nekaj let je kot pedagog predvsem pa kot koncertni pianist delovala v Turinu in igrala po Italiji, Nemčiji in Sloveniji. Tedaj je v znanem Teatru Regio izvajala recital Bachovih del. S posnetkom tega recitala je v sodelovanju z diskografsko hišo Amadeus izdala svoj CD. Kot solistka je nastopala z orkestrom Slovenske Filharmonije, Slovenskim komornim orkestrom, orkestrom RTV Slovenija in dirigenti A. Nanutom, M. Munihom in S. Kuretom.
Leta 1992 se je odločila prekiniti s koncertno dejavnostjo. Kot učiteljica klavirja se je zaposlila na Glasbeni šoli Nova Gorica in se začela posvečati pedagoškemu delu. Iz njenega razreda je kar nekaj učencev nadaljevalo šolanje klavirja na srednji glasbeni soli v Ljubljani in Kopru (A. Vrabec, P. Nanut, P. Peršolja, D. Jandrić, N. Šaver, G. Spacal, I. Mačus). Nekateri učenci so poleg mednarodnih tekmovanj bili tudi dobitniki prve nagrade na državnem tekmovanju TEMSIG (A. Vrabec, G. Stefanović). Za pedagoške dosežke ji je Ministrstvo za izobraževanje dodelilo naziv svetnice.