Program plesne pripravnice

V ta program se lahko vključijo otroci z dopolnjenim 6. letom starosti in traja 3 leta. Starejši novinci se vpišejo v razred vrstnikov. Pouk poteka dvakrat tedensko 45 minut.

Pomen plesne pripravnice je v tem, da se otroci seznanijo z osnovami gibanja, naučijo se obvladovati in razumeti svoje telo. Ob spoznavanju bogastva plesne zakladnice ter njenih oblik in zvrsti razvijajo gibalni in glasbeni spomin ter občutek za ritem in pridobivajo vztrajnost in delovne navade. Razvrščanje otrok v ta program poteka brez predhodnega preizkusa razvitosti plesnih sposobnosti.

Po končani plesni pripravnici učenec lahko nadaljuje izobraževanje po programu ples na podlagi uspešno opravljenega sprejemnega preizkusa.