Program glasbene pripravnice

Je namenjen 6-letnim otrokom in traja 1 leto. Pouk poteka enkrat tedensko po 60 minut.

Pomen glasbene pripravnice se kaže v razvijanju elementarnih glasbenih posluhov (ritmičnega in melodičnega) ter sposobnosti doživljajskega in pozornega poslušanja glasbenih vsebin. Z vključevanjem v različne oblike individualnega in skupinskega muziciranja pridobivajo dragocene izkušnje in znanja, ki olajšajo odločitev za izbiro instrumenta. Razvrščanje otrok v ta program poteka brez predhodnega preizkusa glasbenih sposobnosti, prav tako ni pogoj za vpis predhodno obiskovanje programa predšolske glasbene vzgoje.

Učenci se po zaključku programa glasbena pripravnica vključijo v program glasba na podlagi uspešno opravljenega sprejemnega preizkusa.

(Skupno 1.622 obiskov, današnjih obiskov 1)